Výzva Vendule Zahumenské

 

 

 

Vážená paní Záhumenská,

respektujeme, že se zajímáte o podobu nového stavebního zákona a máte jasné názory a postoje k připravované legislativě. Rozumíme a vítáme jakoukoli věcnou kritiku a jsme připraveni na případnou polemiku a obhajobu námi připravených částí zákona. Velmi rádi s Vámi povedeme odbornou debatu, a pokud nabídnete lepší řešení, než které jsme navrhli, rádi Vaše výhrady podpoříme u hlavních zpracovatelů a pořizovatelů stavebního zákona. Stejně tak věříme, že své připomínky formulujete a zašlete v rámci připomínkového řízení.

Nemůžeme však nereagovat na situaci, kdy se namísto věcné kritiky, uchýlíte k šíření nepravdivých pomlouvačných informací, které mají potenciál poškodit dobré jméno naší společnosti. V pondělí dne 2. 12. 2019 jste ve svém blogu na Aktualne.cz a na stránkách www.investorzahumny.cz zveřejnila příspěvek „Neslušný návrh v adventním čase“. V jehož rámci jste publikovala krátký komiks, ve kterém tvrdíte, že advokátní kancelář v Brně návrh právní úpravy plánovacích smluv napsala tak, jak to potřebují její klienti. Vzhledem k tomu, že jediná brněnská advokátní kancelář, která se podílela na přípravě paragrafového znění nového stavebního zákona jsou Frank Bold Advokáti (a v odborných kruzích je tato informace dostatečně známá), nelze si Váš komiks vyložit jinak, než že tímto AK Frank Bold obviňujete z účelovosti a zastupování partikulárních zájmů při přípravě legislativy. Nejenže jde o závažné obvinění, které se dotýká naší profesní cti, ale navíc je toto obvinění i vzhledem ke složení našich klientů nesmyslné. 

Jako jedna z mála advokátních kanceláří aktivních v tématu stavebního práva zastupujeme zájmy klientů, kteří jsou jak z řad samospráv, tak investorů či občanů a občanských iniciativ. Rovněž v rámci neziskové právně-poradenské činnosti pomáháme především aktivním občanům a zastupitelům. Tudíž Váš výrok je již z podstaty věci zcela nesmyslný. V každém případě je však difamační a nemůže obstát v případě pravdivostního testu. Vedle toho, že poškozuje naše dobré jméno, má také potenciál naplnit skutkovou podstatu nekalé soutěže, neboť jste soutěžitelem na trhu právních služeb zejména v rámci Vašich komerčních aktivit cílících na samosprávy.

Z těchto důvodů Vás ve vší slušnosti vyzýváme, abyste do 12.12. 2019 ze svého blogu na Aktualne.cz a ze stránek www.investorzahumny.cz svůj komiks odstranila, nebo jej upravila tak, aby neobsahoval nepravdivé informace či informace, které ve čtenáři vzbuzují mylný dojem o skutečném stavu věcí ve vztahu k naší společnosti. Tuto výzvu chápejte prosím také jako výzvu předžalobní, ve smyslu ustanovení § 142a občanského soudního řádu.  

Jsme s pozdravem, 

za Frank Bold Advokáti, s.r.o., Pavel Franc

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.