Energetické právo

Využití obnovitelných zdrojů a akumulace nám dávají smysl ekonomicky i ekologicky, a proto se na ně dlouhodobě specializujeme. Máme na starost právní agendu desítek klientů - výrobců elektřiny a tepla, investorů do projektů na výrobu zelené elektřiny i obchodníků s elektřinou, ale také samospráv, které připravují projekty komunální a komunitní energetiky.

V oblasti energetiky nás žebříček Právnická firma roku pravidelně od roku 2020 oceňuje jako doporučovanou a velmi doporučovanou advokátní kancelář.

 

Obraťte se na nás

Co pro vás můžeme udělat

Komplexní řešení pro investory, development i samosprávy

Ať už jste investor, nebo samospráva, ať potřebujete vyřešit dílčí smlouvu, nebo navrhnout komplexní řešení pro Váš developerský projekt nebo chcete realizovat komunitní energetiky, máme pro vás řešení. Ve spolupráci s našimi partnery zajistíme vše od studie potenciálu FVE, přes návrh provozního modelu výrobny energií až po zasmluvnění dodavatelů. Věnujeme se také lokálním distribučním soustavám.

Postaráme se, aby vaše smlouvy byly bez chyb

Jste dodavatelem v oblasti energetiky a potřebujete zasmluvnit dodávky elektřiny? Provádíte instalace fotovoltaik a potřebujete vyřešit smlouvu o dílo nebo smlouvu o nájmu? Plánujete ve svém záměru vybudovat lokální distribuční soustavu? Máme pro vás nachystané praktické smluvní vzory nebo vám je upravíme na míru.

Posoudíme dopady nové legislativy na vaše projekty

Na projekty z oblasti obnovitelných zdrojů má aktuálně zásadní dopad například novela známá jako Lex OZE 1, která je účinná od konce ledna 2023. Investorům se otevírá možnost realizovat OZE projekty bez změny územního plánu, pro města a obce to naopak znamená, že může hrozit výstavba OZE bez změny územního plánu na nežádoucích místech. Zpracujeme analýzu vaší situace.

Ozvěte se nám

Do dvou pracovních dnů Vám pošleme nástin předpokládaných kroků a nabídku právních služeb.

Obraťte se na nás

 

Naše vybrané úspěchy

  • Firemní žebříček Právnická firma roku nás od roku 2020 v oblasti energetiky pravidelně oceňuje jako doporučovanou a velmi doporučovanou advokátní kancelář.
  • Pro město Aš jsme zpracovali návrhy spolupráce s developery v oblasti energetiky a doporučeními, jak řešit energetické potřeby města a jeho obyvatel do budoucna.
  • Přelomového úspěchu jsme dosáhli při zastupování zastupovali klienta z řad provozovatelů FVE, který žádal náhradu škody po státu. Ten musel klientovi doplatit dvouměsíční výpadek v provozu elektrárny, která stát způsobil svým nezákonným rozhodnutím.
  • Připravili jsme provozní modely pro instalaci FVE na střechách budov ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, a zpracovali jsme zadávací dokumentaci pro výběr dodavatelů FVE.
  • Pomohli jsme na svět první české virtuální elektrárně se zelenou elektřinou Amper Market.
  • Před Evropským soudem pro lidská práva jsme zastupovali výrobce energie dotčené solární daní. 

„Amper Market již několik let úspěšně buduje inovativní model tzv. virtuální elektrárny, jejíž obrat překračuje 1 miliardu Kč. Právníci Frank Bold pro nás byli důležitými partnery v silně konkurenčním a současně výrazně regulovaném energetickém odvětví. Oceňujeme nejen jejich expertizu v oblasti energetického a obchodního práva, ale i jejich schopnost najít právní řešení pro naše inovativní obchodní plány.“

Jan Palaščák
Generální ředitel Amper Market, a.s.

„Frank Bold advokáti nám pomáhají s našimi záměry větrných elektráren, zejména proti šikaně ze strany úřadů v rámci územního plánování a povolování záměrů. Ceníme si na nich zejména odbornosti, vysokého nasazení a neotřelých nápadů, zároveň se s nimi výborně komunikuje. Rozhodně můžeme jejich služby doporučit.“

Jiří Červinka
statutární ředitel Wind Tech, a.s.

„Frank Bold Advokáti nám dlouhodobě pomáhají se správní i obchodní agendou kolem našeho větrného parku a fotovoltaické elektrárny. Jejich znalost nejen energetického a stavebního práva je pro naše podnikání velkým přínosem.“

Michaela Lužová
WEB Větrná energie, s. r. o.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.