Frank Bold Advokáti: Upravený návrh nového stavebního zákona opouští většinu pozitivních aspektů

Nový stavební zákon sliboval zlepšení současného neudržitelného stavu stavebního práva a celou řadu řešení. Jeho současný upravený návrh však neodpovídá věcnému záměru zákona. Expertní výklad k aktuálnímu návrhu zákona poskytli Frank Bold Advokáti Hospodářské komoře při pondělní tiskové konferenci, které se ředitel advokátní kanceláře Pavel Franc účastnil spolu se zástupci Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Svazu průmyslu a dopravy.

Podle nám známého obsahu upraveného návrhu opouští většinu pozitivních aspektů, které byly do původního návrhu nového stavebního zákona zaneseny. Aktuální návrh tedy ani neodpovídá základním principům vládou schváleného věcného záměru a navrací se k současné právní úpravě, která je dle našeho názoru špatná a dlouhodobě neudržitelná. Takto zpracovaný návrh nemůže podle nás v dalším legislativním procesu uspět. 

Za momentálně jediné existující východisko systémové změny stavebního práva proto pokládáme původní návrh nového stavebního zákona předložený do připomínkového řízení. Je možné diskutovat o alternativních řešeních dílčích jednotlivostí, ale jiný koncepční návrh, vyhovující požadavku zpřehlednění a zjednodušení legislativy, integrace a zrychlení povolovacích řízení, není aktuálně k dispozici. 

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.