Chystáte FVE? Žádejte o dotaci z RES+ pro samosprávy i podnikatele

Plánujete projekt vlastní fotovoltaické elektrárny, která by vám zajistila energetické úspory? Máte možnost získat dotaci z programu RES+ Modernizačního fondu. O finance z celkem čtyř výzev, které Státní fond životního prostředí vyhlásil, můžou žádat obce i podnikatelé.

Samosprávy: FVE na vlastních budovách a infrastruktuře

Od 1. března začne příjem žádostí pro projekty FVE na budovách a další infrastruktuře, které vlastní samosprávy. Výzva se zaměřuje na projekty s instalovaným výkonem do 1 MWp na jedno předávací místo do distribuční nebo přenosové soustavy a na sdružené projekty výstavby FVE.

Společně s instalací elektrárny můžete žádat na bateriové systémy, investice do rekonstrukce střech, kde se budou elektrárny instalovat, systémy výroby vodíku elektrolýzou vody nebo zavedení energetického managementu. Podávat žádosti lze do konce letošního října. 

Ve stejném období můžou žádat o finance na instalaci FVE, bateriové systémy nebo vynucené renovace střech ve vlastní výzvě také malé obce.

Co pro města a obce zajistíme

Podnikatelé: od března žádejte na FVE do 5 MWp, od května nad 1MWp

Kromě samospráv dosáhnou na financování projektu FVE i stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích, kteří již mají odběrné místo a připravují projekt pro vlastní spotřebu. Žádat můžete o dotaci z výzvy zaměřené fotovoltaické elektrárny s instalovaným výkonem od 50 kW (na území Prahy nad 10 kW) do 5 MWp (včetně). Dotace jsou určeny pro elektrárny s jedním předávacím místem. Sběr žádostí proběhne od 1. března do 31. října letošního roku.

Další dotační výzva na výstavbu FVE s výkonem nad 1MWp pak odstartuje 15. května. O financování z ní můžou do 10. září žádat stávající nebo budoucí držitelé licence pro podnikání v energetických odvětvích. Kromě instalace elektrárny získají podporu také bateriové systému a systémy výroby vodíku elektrolýzou vody.


Chystáte se FVE realizovat? Poskytneme Vám kompletní právní podporu

Pomůžeme Vám ve fázi plánování, přípravy, rozvoje i provozování OZE. Navrhneme provozní model Vašeho energetického zdroje a zajistíme zákonné povinnosti provozovatele sdílení vyrobené elektřiny. Pokud zvažujete sdílení vyrobené elektřiny, připravíme Vás na to.

Komunitní a komunální energetika

Obraťte se na nás 

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.