Právní poradenství poháněné umělou inteligencí. Frank Bold spustil veřejné testování

Do světa byznysu v letošním roce ve velkém vtrhla umělá inteligence, která může přinést zrychlení práce v mnoha oblastech. Frank Bold Advokáti přichází s jejím zkušebním využitím v dosud konzervativní oblasti poskytování právních služeb. Jako první česká advokátní kancelář spouští experimentální provoz právního poradenství pod názvem Frank Bold AI s využitím unikátní databáze tisíců zodpovězených dotazů, kterou disponují díky dlouholeté právní poradně.

„Stejně jako ve Frank Bold propojujeme veřejně prospěšné aktivity s byznysem, chceme také propojovat expertízu zkušených právníků s moderními přístupy v poradenství. Naším cílem je proto využití umělé inteligence pro zefektivnění právních služeb a zpřístupnění základního servisu rychle a dostupně. Budoucnost právních expertů je pak v efektivním navázání tam, kde umělá inteligence nestačí,” přibližuje Pavel Franc, CEO Frank Bold Advokáti.

Frank Bold AI využívá pro generování odpovědí nejnovější verzi systému od společnosti OpenAI GPT 4, která je aktuálně dostupná za poplatek. „V rámci veřejného testování Frank Bold AI dáváme aktuálně k dispozici 3000 otázek zdarma. Při odpovědi systém pracuje s obsahy z webových stránek Frank Bold Advokátů a s rozsáhlou databází právní poradny Frank Bold. Kromě odpovědi dostane dotazující také doporučení na zdrojové články, kde se může dozvědět víc, a také jak mu Frank Bold může v této oblasti dál pomoci,” vysvětluje Michal Kuk, vedoucí právní poradny Frank Bold.

Pokročilé know-how má tedy Frank Bold AI ve své současné verzi především v oblastech, kterým kancelář Frank Bold Advokáti dlouhodobě věnuje, jako je územní plánování, energetické a stavební právo, fungování obcí a úřadů, životní prostředí nebo třeba právo na informace. V ostatních případech se bude prozatím spoléhat na standardní kapacitu GPT 4.

V České republice je Frank Bold AI v oblasti právního poradenství zatím unikátní službou, v zahraničí už s umělou inteligencí právní experti v různých formách pracují. Příkladem je start-up Harvey přimo podpořený OpenAI, který už v praxi na interní úrovni testuje mezinárodní advokátní kancelář Allen & Overy. Partnerství se start-upem už také oznámila poradenská společnost PricewaterhouseCoopers.

„Současná verze nástroje je prvním experimentem k otestování možností a potenciálu technologie. Pokud se osvědčí, chceme jej dále rozvíjet pro další právní oblasti a komplexnější odpovědi a také hledat užší propojení se službami advokátní kanceláře a právní poradny Frank Bold,” dodává Kuk

Jak Frank Bold AI funguje?

  • Je založený na GPT ve verzi 4.

  • Odpovědi sestavuje z databází a know-how Frank Bold, tedy především z oblastí, jako je územní plánování, energetické a stavební právo, fungování obcí a úřadů, životní prostředí nebo právo na informace.

  • Po registraci poskytne odpověď do 3 minut.

  • Prvních 3000 odpovědí je v testovacím režimu zdarma.

  • Součástí odpovědí jsou odkazy na zdrojové články k tématu napsané přímo právními experty.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.