Video: České firmy čekají nová pravidla nefinančního reportingu. Na co se musí připravit?

Hlavní změny, které v následujících letech čekají firmy ohledně pravidel reportingu, financování, analýzy rizik i investičních příležitostí, představil minulý týden webinář pořádaný Frank Bold a AMO. Zúčastnili se ho zástupci bank, investorů, firem, profesních asociací i státní správy (Ministerstvo financí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí) a neziskového sektoru z České republiky, Německa, Velké Británie, USA nebo Chorvatska.

Webinář zahájil známý americký ekonom Jeffrey Sachs z Columbia University, který popsal postupný přechod trhu i světových mocností na nízkouhlíkový model ekonomiky. Další experti se následně věnovali aktuální situaci v souvislosti s připravovanou revizí evropské směrnice a taxonomií udržitelných aktivit.

Nová evropská pravidla vyjasní  standardy pro reporting klíčových dat

Investoři a banky po celém světě stále více přesměrovávají své prostředky do udržitelných aktivit. Trend se projevuje i v Česku, kdy 10 českých bank nedávno podepsalo memorandum pro udržitelné financování. Investorům ale často schází jasné informace od firem.

České firmy aktuálně příliš nesledují data o svých klimatických dopadech a nejsou proto připraveny na blížící se transformaci evropské ekonomiky. Evropská unie počítá s novými ročními investicemi a půjčkami ve výši 500 miliard EUR. Dosáhnou na ně firmy, které se zaměřují na udržitelné aktivity a dokládají je kvalitním nefinančním reportingem.

Drtivé většiny českých firem se však dosud legislativa o nefinančním reportingu netýká a chybí jim jasné standardy pro reporting klíčových dat. Hrozí proto, že přestanou být v rámci ostatních evropských firem konkurenceschopné.

Webinář můžete sledovat přímo ze záznamu, prezentace Filipa Gregora je k dispozici zde.


Týká se Vás nově nefinanční reporting?

Pomůžeme Vám se zpracováním nefinanční zprávy a navrhneme, jak řešit identifikovaná rizika, případně jak upravit stávající CSR politiku firmy tak, aby odpovídala novým právním povinnostem a byla nákladově efektivní.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.