Pomáháme klientům využívat obnovitelé zdroje energie a přispívat tak k trvale udržitelnému rozvoji společnosti

Těší nás, když naše práce přispívá k podnikatelskému růstu našich klientů. Obzvláště, když se jedná o podnikatelskou činnost, které přispívá k rozvoji technologií, efektivnímu využívání obnovitelných zdrojů energie, celkové decentralizaci a demokratizaci energetiky. To je i případ jednoho z našich dlouhodobých klientů, který podniká v oblasti obchodu s elektřinou.

Energie z obnovitelných zdrojů pro soběstačnější zákazníky

Vizí našeho klienta bylo napomoci přeměnit energetiku tak, aby zákazníci nebyli odkázaní na velké, nebezpečné a centralizované zdroje elektřiny. Faktická závislost na takových zdrojích elektřiny totiž způsobuje problémy při jejich haváriích nebo poruchách. Navíc jsou zákazníci u těchto dodavatelů energie omezeni jejich cenovými nabídkami. Z tohoto důvodu klient dlouhodobě prosazuje decentralizaci energetiky, která spočívá zejména ve zvyšování soběstačnosti jednotlivých koncových zákazníků a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Zadání pro Frank Bold

Díky několikaleté specializaci naší kanceláře na energetické právo a energetiku obecně se na nás klient obrátil s realizací jeho vize. V rámci naší spolupráce jsme klientovi pomohli realizovat několik klíčových změn v jeho podnikání, které přispěly k následnému úspěchu klienta na trhu s elektřinou. Zejména jsme konsolidovali jeho zákaznickou strukturu z několika dceřiných společností na jeden subjekt, upravili korporátní strukturu společnosti a připravili kompletní smluvní dokumentaci pro obchod s elektřinou. Mimo to jsme s klientem řešili také jeho každodenní agendu.

Naplnění vizí: pozitivní celospolečenský vliv

Klient v průběhu několika let získal důvěru velikého množství zákazníků a stal se jedním z nejvýznamnějších obchodníků s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Úspěch podtrhuje zejména to, že se stal vůbec prvním dodavatelem v ČR, jehož elektřina pochází jen z obnovitelných zdrojů energie. Společnost navíc každý rok daruje 10 % ze zisku sociálně slabým osobám a dalších 10 % investuje do rozvoje chytrých technologií v rámci decentralizace energetiky. Podobně pozitivním celospolečenským vlivem se nemůže pochlubit každá společnost a my jsme velice rádi, že můžeme být při tom.


Potřebujete právníka, který rozumí energetice?

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.