Média o našem případu: soud zakázal rodině používat příjezdovou cestu o víkendu

Server Aktuálně.cz přinesl zprávu o případu našich klientů, manželů Grimmových, kteří čelí absurdnímu zákazu používat příjezdovou cestu ke své chatě o víkendu. 

Manželé Grimmovi emigrovali v 80. letech a jejich pozemek s chatou u brněnské přehrady mezitím propadl státu. Jakožto příslušníci jiného státu ho nemohli získat v restituci ani od státu zpět koupit, nakonec se proto dohodli se sousední rodinou a ta pozemek koupila a přeprodala jim ho. Právě s touto rodinou se nyní nacházejí ve sporu, který trvá už osm let a ve kterém jde poněkud paradoxně „pouze” o to, zda Grimmovi budou či nebudou moci používat příjezdovou cestu na pozemku sousedů, tedy jedinou cestu vedoucí k jejich chatě. Katastr nemovitostí totiž zrušil věcné břemeno příjezdové cesty, které v minulosti téměř 40 let umožňovalo rodině cestu používat. 

Zatím poslední rozsudek v tomto soudním sporu říká, že rodina smí cestu užívat pouze ve všední dny. Vzhledem k tomu, že jde o rekreační objekt, jedná se o rozhodnutí minimálně nestandardní. Nyní se zdá, že případ skončí smírem. Případ minulý týden projednal Krajský soud v Brně, sousední rodina navrhla, že Grimmovým odprodá další část pozemku, přes kterou by se mohli k chatě dostat. Aktualizace: Nabídka smírného řešení byla stažena, další soudní slyšení Grimmovy čeká v dubnu. 

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.