Konference o registru smluv zdařile za námi. Jaká byla?

V pražských Dejvicích jsme včera pořádali konferenci, kterou jsme nazvali „Registr smluv - vše, co potřebujete vědět před plnou účinností zákona“.

Akce splnila svůj účel - na poslední chvíli před účinností sankce neplatnosti poskytnout zaměstnancům veřejné správy všechny praktické informace, které jim scházejí k tomu, aby používali registr smluv s jistotou a bez obav ze zneplatnění komplikovaných smluv. 

Podívejte se na prezentace z konference >>

Co důležitého nebylo řečeno v přednáškách, na to byla šance se zeptat v závěrečné diskusi, případně vyjasnit osobně. Naši právníci Martin Fadrný a Petr Bouda vystoupili s praktickými příspěvky o tom, jak s registrem smluv pracovat na denní bázi, a s přehledem o legislativní smršti, kterou zákon letos prošel. Auditor Miloslav Kvapil se v příspěvku soustředil především na systémové řídící a kontrolní mechanismy a také na provázanost zákona o registru smluv s dalšími zákony (například z. 420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření územně správních celků). 

Jiří Skuhrovec mimo jiné upozornil na to, že registr sice běží, ale slušela by mu pečlivější údržba. Jako datový analytik v něm naráží na smlouvy zveřejněné několikrát na zkoušku a teprve potom načisto, na smlouvy, u nichž chybí informace, že smluvní strany se později dohodly o ukončení jejich platnosti, dodatky neprovázané s příslušnými smlouvami a podobně. Michal Bláha představil aplikaci Hlídač smluv, v níž mimo jiné povinné subjekty mohou kontrolovat, zda jsou jejich smlouvy zveřejněné v souladu se zákonem. Tuto zpětnou vazbu ISRS provozovaný Ministerstvem vnitra neposkytuje. 

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec představil organizační řešení zveřejňování smluv na krajském úřadě, vysvětlil, jak se k danému řešení dospělo, a objasnil jeho dílčí principy - jak se anonymizují smlouvy, jak je systém propojen se souvisejícími službami, jako je profil zadavatele, spisová služba apod. Představil také Spolek pro budování a implementaci softwarových open source nástrojů - http://www.spolek-bison.cz.

Prezentace a videa přednášek budou k dispozici začátkem července zde na webu, účastníkům konference a odběratelům našeho newsletteru odkazy na ně pošleme i mailem. 

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.