Mobilní tarify úřadů podle registru smluv

Novináři z Aktuálně.cz prohledali Registr smluv a zjistili zajímavé informace o tom, kolik který úřad platí svému mobilnímu operátorovi.

Podle jejich článku dnes dvě třetiny Čechů nevolají za ceny běžného komerčního tarifu, ale využívají i pro soukromé účely výhodnou sazbu dohodnutou mezi operátorem a zaměstnavatelem, svým či někoho z rodiny. Cenové rozdíly mezi těmito dohodnutými sazbami jsou značné. Registr smluv umožňuje nahlédnout, kolik která veřejná instituce platí za volání, mobilní data a další služby. Dopracovat se k nějakému přehlednému srovnání by dalo opravdu hodně práce, neboť smlouvy nabízejí různorodé balíčky služeb, mnohé z nich jsou navíc staré a aktualizované pouze prostřednictvím dodatků, a tudíž jinak strukturované, avšak alespoň základní srovnání vám registr poskytne, víte-li, co hledáte.

Na webu registru smluv si můžete vyfiltrovat smlouvy podle jedné ze smluvních stran. Zadáte-li popořadě jména tří českých mobilních operátorů, systém vám do excelové tabulky vyexportuje několik set smluv. Přibližně polovina má uvedenou cenu, zbylá polovina ji má coby obchodní tajemství začerněnou. Naprostá většina z nalezených smluv má v metadatech srozumitelně uvedené, o co se jedná, můžete tedy vybrat to, co vás zajímá a pustit se do srovnávání. Nejde jen o ceny, ale i o dohodnuté smluvní podmínky, slevy na další služby nebo pokuty v případě, že dodavatel nesplnil, co měl splnit.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.