Jak bude vypadat technické řešení registru smluv?

Termín spuštění registru smluv - 1. 7. 2016 - se rychle blíží a proto se Ministerstvo vnitra začalo intenzivně zabývat i jeho technickým řešením. Měli jsme možnost jednat se zástupci odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra o přípravě registru smluv. Z našeho jednání vyplynulo, že ministerstvo počítá s následujícími náležitostmi:

  • Registr bude umožňovat strojové vkládání dat. Záznamy bude možné posílat v datově strukturované podobě (jako XML přílohu datové zprávy pomocí aplikačního rozhraní ISDS). Bude tedy možná autentifikace datovou schránkou.
  • Součástí řešení bude vygenerování jednoznačného identifikátoru smlouvy. To znamená, že každá smlouva bude mít unikátní URL, které bude možné vkládat do dalších systémů – typicky např. na profil zadavatele veřejné zakázky.
  • Počítá se také s tím, že bude možné propojovat dodatky a změny smluv s jejich původně zveřejněnou verzí. Všechny verze a opravy zadaných údajů ke smlouvě budou viditelné.

Spojení s registrem přes CzechPOINT@home

Z našeho rozhovoru také vyplynulo, že spojení s registrem bude možné realizovat například prostřednictvím internetového kontaktního místa CzechPOINT@home ve spojení s datovou schránkou a že datové rozhraní je již projednáváno s největšími dodavateli interních informačních systémů. Rozhraní má být zveřejněno již na konci dubna 2016, aby byl dostatek času se na něj připravit. Věříme, že ministerstvo vyslyšelo náš apel na to, aby systém automaticky notifikoval i ostatní strany zveřejňované smlouvy – pokud se to potvrdí, budou mít všechny strany smlouvy okamžitě informaci o tom, že smlouva byla zveřejněna.

Ministerstvo také zveřejnilo základní informace o technickém řešení registru smluv a odpovědi na některé právní otázky.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.