Frank Bold Advokáti, kauza APB - PLZEŇ a.s. a Reportéři ČT

Vystupovali jsme v jedné z prvních letošních reportáží pořadu Reportéři ČT. Upoutávka láká diváky na zajímavé a závažné téma. Co když organizace, která prosazuje boj proti korupci zároveň zastupuje klienta, který byl obviněn v korupční kauze?

Více o kauze si můžete přečíst na webu frankbold.org

Celý případ jsme opakovaně interně posoudili podle našeho etického kodexu a podle pravidel profesionální etiky advokátů. Hodnotili jsme jak případ větrných elektráren u Aše, ve kterém klienta nezastupujeme, tak i to, jaké důsledky by neslo, kdybychom na základě negativní medializace přestali zastupovat kauzu větrného parku Chomutov, kde se klient stal obětí selhání orgánů veřejné správy i samosprávy. 

S klientem jsme se v lednu a v únoru sešli a na osobní schůzce s ním prodiskutovali jemu za vinu kladená obvinění z nepřímého úplatkářství související s větrným parkem u Aše. Aby byl náš vzájemný vztah transparentnější, dohodli jsme se zejména na těchto podmínkách spolupráce v kauze větrného parku Chomutov:

  • Klient bude pravidelně informovat Frank Bold Advokáty o všech povolovacích procesech a jednáních s orgány státní správy i samosprávy, která povede ve věci Větrného parku Chomutov.
  • Klient bude informovat Frank Bold Advokáty o úkonech orgánů činných v trestním řízení ve věci nepřímého úplatkářství.
  • Dohodli jsme se, že v případě nesplnění informační povinnosti budeme zproštěni mlčenlivosti, a to v rozsahu učiněného jednání klienta s orgány státní správy a samosprávy ve věci Větrného parku Chomutov, vyjma sdělení mající charakter obchodního tajemství či informací čistě interních ve vztahu ke klientovi a věci Větrného parku Chomutov.

Je důležité neobrátit se ke klientovi zády v kauze, ve které je v právu jenom proto, že se dostaneme do světel kamer a jsme veřejně osočováni. Stejně tak jsou jsou pro nás nadále důležité advokátní předpisy, princip presumpce neviny, naše integrita a odhodlání dělat smělé a nepopulární kroky, pokud jsme vnitřně přesvědčeni o jejich správnosti.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.