Máte nárok na podporu ode dne zaknihování akcií

Nestihli jste zaknihovat akcie od 1. července 2014 a povinně vykupující vám proto odmítá uznat nárok a vyplatit podporu za celý měsíc? Činí tak podle aktuálního rozhodnutí ERÚ neoprávněně.

ERÚ v případě klienta, kterého jsme zastupovali, rozhodl, že podpora má být vyplacena ode dne, kdy na ni klientovi opět vznikl nárok, tedy dnem přeměny akcií společnosti z listinných cenných papírů na zaknihované cenné papíry.

V odůvodnění rozhodnutí ERÚ uvedl: „Bylo by naprosto absurdní, aby výrobci elektřiny, který podmínky nároku na podporu nesplňoval po část měsíce, tato podpora nenáležela. Obdobně by totiž podpora nemohla příslušet výrobcům, kteří například splnili poslední podmínku vzniku nároku až v průběhu měsíce (například kvůli tomu, že do provozu výrobnu elektřiny uvedli až v průběhu měsíce).“

Pakliže jste nestihli zaknihovat akcie do konce června 2014 a povinně vykupující vám odmítl uznat nárok na podporu za celý měsíc, můžete se svého nároku úspěšně domoci řízením před Energetickým regulačním úřadem.

Pro účely správního řízení podotýkáme, že jako navrhovatel ponesete důkazní břemeno a je tedy nutné přesvědčivě prokázat, jakým způsobem bylo zjištěno množství elektřiny vyrobené ve FVE v době od splnění podmínek pro vyplacení podpory (dne zaknihování akcií) do konce měsíce, v němž došlo k zaknihování akcií.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjmení*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.